JIŘÍ ŠKRLETA
fotografie

Úvodní slovo:

Vítejte, mé stránky jsou věnovány především fotografii a tak doufám, že se vám nový moderní a na mobilních zařízeních více přehledný design bude líbit a především, že se vám budou líbit také mé fotografie.

Česká Lípa

Jedno podzimní časné ráno, kdy nechce se vstát.

Lemberk

Víte, že ... ke dni 1. ledna 2007 bylo několik obcí administrativně přeřazeno z okresu (obce s rozšířenou působností) Česká Lípa do okresu Liberec. Tato změna se týkala i zámku Lemberk, který se nachází na katastru Lvové, místní části Jablonného v Podještědí a víte, že je zajímavý také tím, že zde pobývala svatořečená Zdislava z Lemberka?

Mlžná rána,

... mám je rád, jen kéž by to nebylo tak brzo po ránu ...

Panská skála - noční focení

4 min/F3,5 ISO 500 - k osvětlení skály jsem použil led svítilnu, kterou jsem postupně osvětloval skálu. Jinak byla naprostá tma a rušilo jen světlo z obce za skálou, které bylo pouhým okem téměř nepostřehnutelné.

FUJIFILM X T-30
XF 55-200

Aktualizována stránka "Fauna".

Botanická zahrada Teplice

Z celkové rozlohy asi dvou hektarů je zhruba polovina věnována venkovní expozici, výstavní skleníky zaujímají plochu kolem 2600 m².

Zámek Jezeří patří k nejzajímavějším památkám v České republice. Zahrnuje v sobě téměř vše, s čím se můžete setkat na ostatních zámcích, ale zároveň se od nich, díky pohnutému osudu, zcela odlišuje. Má za sebou jak velkolepou slavnou minulost s přepychem a nádherou hodnou knížecího sídla, tak období zmaru a zapomnění. V roce 1996 se stává průkopníkem neobvyklé prezentace – prezentace neopravené památky.

FUJIFILM X T-30

Fujifilm má moc pěkné černobílé zobrazení, s tím si ještě užiji :-)

... je národní přírodní památka na stejnojmenném vrchu na severu České republiky, v Ústeckém kraji, v okrese Děčín, přibližně 4 km severovýchodně od města Česká Kamenice.

Léto s Lucií

Den poté ...

Svět zítřka

Říčka Ploučnice, která přitéká od Stráže mezi loukami, zde vtéká do soutěsky mezi strmými pískovcovými stěnami. Asi po 50 metrech se stáčí vpravo a vtéká do prvního tunelu, dlouhého asi 13 metrů. Poté se asi na 10 metrů vynoří na povrch v rokli a pokračuje druhou, 41 metrů dlouhou chodbou.